Informacija apie koronavirusą

 

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos skelbiamą informaciją (atnaujinama) apie koronavirusą rasite čia: http://sam.lrv.lt/lt/news/koronavirusas

Pasaulinė sveikatos organizacija: https://www.who.int/

 

 

COVID-19 statistika – oficiali ir realiu laiku!

VĮ Registrų centrui parengus realiu laiku atsinaujinantį COVID-19 žemėlapį, Lietuvos statistikos departamentas atnaujino ir papildė COVID-19 pandemijai skirtą interaktyvių žemėlapių rinkinį:

https://osp.maps.arcgis.com/apps/MapSeries/index.html?appid=79255eaa219140dfa65c01ae95ed143b

 

Ką dabar jame galite rasti?

 • COVID-19 informacija – susirgimai, atlikti tyrimai ir kt. – realiu laiku (© VĮ Registrų centras)
 • Demografinė ir sergamumo kai kuriomis lėtinėmis ligomis statistika (© Lietuvos statistikos departamentas, Higienos institutas)
 • Sveikatos priežiūros ištekliai (©Higienos institutas)
 • Globos ir socialinių paslaugų detalūs (taškiniai) duomenys (© Lietuvos statistikos departamentas)
 • Privataus ir viešojo sektoriaus, tiesiogiai paveikto karantino) detalūs (taškiniai) duomenys (© Lietuvos statistikos departamentas)
 • Įmonės ir jų filialai (vietos vienetai), tiesiogiai paveikti karantino (© Lietuvos statistikos departamentas)
 • COVID-19 pasaulyje (© CSSE at JHU)
 • COVID-19 Vilniuje (© Vilniaus savivaldybė)

 

Nesikliaukite gandais, naudokitės pirminiais šaltiniais!

Kontaktinė informacija:

Statistikos sklaidos ir komunikacijos skyrius

Tel. (8 5) 236 4888

El. p. info@stat.gov.lt

 

© Lietuvos statistikos departamentas

 

 

 

Ekstremalių situacijų komisijos pirmininkė, Kupiškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja, laikinai einanti Savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas,

Ingrida Bernatavičienė, tel. (8 459) 35503, mob. 8 611 68767, ingrida.bernataviciene@kupiskis.lt


Gyventojų konsultavimas 24 val. per parą  – Raimonda Simanavičiūtė, tel. 8 627 71337


JEI JUMS REIKALINGA SAVIIZOLIACIJA

Anketos užpildymas (iš užsienio grįžusiems asmenims)  https://nvsc.lrv.lt/COVID-19

SAVIIZOLIACIJA – 14 DIENŲ

INFORMACIJA IZOLIACIJOS (SAVIIZOLIACIJOS) KLAUSIMAIS

Informacijos teikimo koordinatorius izoliacijos (saviizoliacijos) patalpų, transportavimo, maisto ir būtinųjų priemonių pristatymo organizavimo ir užtikrinimo bei kitais aktualiais klausimais

Raimonda Simanavičiūtė, 8 627 71337, raimonda.simanaviciute@kupiskis.lt.

Asmenų transportavimas, izoliuotų Savivaldybės patalpose maitinimas, apgyvendinimas, patalpų aprūpinimas būtiniausiomis priemonėmis

Erminijus Stankus, tel. 8 610 29667, erminijus.stankus@kupiskis.lt.

 

SOCIALINĖS PAGALBOS KOORDINATORIUS

Vaikų ir žmonių su negalia priežiūra išimtinais atvejais įstaigoje, jei to neįmanoma įgyvendinti pagal poreikį namuose, izoliuotų asmenų aprūpinimas maistu bei kitomis būtiniausiomis priemonėmis

Kupiškio socialinių paslaugų centras, Lina Buitvydaitė, tel. 8 686 38099, pcentras@gmail.com.

Kristina Narbutienė, tel. 8 688 86041, 8 611 26068, el. p.  kristina.integraliospaslaugos@gmail.com

 

 

 

Už saviizoliacijos ir karantino taisyklių pažeidimus – beveik dešimt kartų didesnės baudos!

Siekdama apsaugoti visuomenę nuo koronaviruso tolesnio plitimo ir sudrausminti karantino taisyklių nesilaikančius asmenis, Vyriausybė pritarė Teisingumo ministerijos parengtoms Administracinių nusižengimų kodekso (ANK) ir Baudžiamojo kodekso (BK) pataisoms. Numatyta skirti dideles pinigines baudas – iki 6 000 eurų už saviizoliacijos ir karantino taisyklių pažeidimus. Jeigu šios tvarkos nepaisytų koronavirusu sergantys žmonės, jiems grėstų ir laisvės atėmimas.

Šie ANK ir BK pakeitimai turėtų būti svarstomi ir priimti artimiausiuose Seimo posėdžiuose. 

„Esame priversti siūlyti tokias įstatymo pataisas, nes kai kurie asmenys, grįžę iš užsienio ar kontaktavę su sergančiais asmenimis, elgiasi lengvabūdiškai ir kelia grėsmę platinti užkratą – lankosi viešose vietose, bendrauja su pažįstamais. Neturime tikslo vien tik nubausti –  tikimės, kad ženkliai padidintos piniginės baudos ar laisvės atėmimo bausmės turės ir prevencinį poveikį. Galbūt privers žmones susimąstyti ir suprasti, kad nesilaikydami nustatytų taisyklių jie kelia didžiulį pavojų visai   valstybei“,  – sako teisingumo ministras Elvinas Jankevičius. 

Baudžiamojo kodekso pataisose numatyta griežtinti atsakomybę asmenims, kurie yra medikų informuoti apie užkrečiamą ligą, tačiau nesilaikė karantino sąlygų. Jiems grėstų bauda, laisvės apribojimas, areštas arba laisvės atėmimas iki vienerių metų. Jeigu dėl tokio asmens neatsakingo   elgesio užkrečiama liga išplis ir užsikrės kiti asmenys, tuomet jam bausmė būtų dar griežtesnė – bauda, areštas arba laisvės atėmimo bausmė iki 5 metų.

Pataisose taip pat siūloma taikyti beveik dešimt kartų didesnes baudas  už karantino ir saviizoliacijos taisyklių pažeidimus ekstremaliosios situacijos metu. Šiuo metu už pažeidimus fiziniams asmenims ANK numato įspėjimą arba baudą nuo 60 iki 140 eurų, o įsigaliojus įstatymo pataisai, bauda būtų nuo 500 iki 1 500 eurų. Atitinkamai didėtų baudos ir juridiniams asmenims bei jų vadovams: dabar – nuo 140 iki 600 eurų, ir bus – nuo 1 500 iki 6 000 eurų. 

Administracinių nusižengimų protokolus karantino pažeidimų galėtų surašyti ne tik Nacionalinio visuomenės sveikatos centro ar savivaldybių specialistai, bet ir policijos, karo policijos, Valstybės sienos apsaugos tarnybos bei Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai.

Taip pat griežtinama administracinė nuosavybė ir už policijos pareigūnų teisėtų reikalavimų nevykdymą bei už savivaldybių tarybų  sprendimų dėl kovos su žmonių užkrečiamųjų ligų protrūkiais nevykdymą.

Informacija http://tm.lrv.lt/

 

 

Gyventojai galės izoliuotis ir savo pasirinktose patalpose

Po vykusio Lietuvos Respublikos Vyriausybės koronaviruso sukeltos situacijos valdymo komiteto pasitarimo, kuriame buvo aptarta parvykusių piliečių izoliacijos tvarka, buvo parengti  Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimai, kuriais keičiama neseniai įsigaliojusi ir daug priekaištų iš savivaldybių sulaukusi tvarka.

Į Lietuvą grįžtantys žmonės, turintys tam sąlygas ir sutinkantys su keliamais reikalavimais, galės izoliuotis savo pasirinktose patalpose.

Tie, kurie nesutiks pasirašyti, jog laikysis izoliavimo reikalavimų, nėra Lietuvos piliečiai ar neturės tinkamų patalų, 14 dienų izoliaciją praleis savivaldybių parengtose patalpose.

Visi į Lietuvą grįžtantys žmonės bus tikrinami dėl koronaviruso infekcijos – pasienio kontrolės punktuose mobilios brigados paims jų nosiaryklės tepinėlius bei vėliau juos informuos apie turimų rezultatus.

Tiek transporto neturinčius iš užsienio grįžusius žmones, kuriems leista izoliuotis jų pasirinktoje vietoje, tiek tuos, kurie bus izoliuoti savivaldybės patalpose, į izoliacijos vietas turės parvežti savivaldybės transportas.

Savivaldybės izoliavimo vietos turės būti įrengiamos viešbučių, poilsio, socialinės ir kitos paskirties patalpose, kuriose galima užtikrinti kiekvienam asmeniui atskirą gyvenamąją patalpą su atskiru sanitariniu mazgu(nesant galimybių – vienas sanitarinis mazgas dviem kambariams). Žmonės kambariuose bus izoliuojami po vieną, šeimos galės apsistoti vienoje patalpoje.

Savivaldybių paruošos izoliavimo patalpos turi būti aprūpintos būtiniausiais baldais, inventoriumi, indais, valymo ir dezinfekcijos priemonėmis, buitinių atliekų surinkimo konteineriais, patalynės bei suterštų drabužių surinkimo talpomis, jei nebus galimybės juos skalbti;

Izoliuojamų žmonių kokybišku ir tinkamu maitinimu (taip pat ir turinčių specifinių poreikių, kaip pavyzdžiui, sergančių cukriniu diabetu, alergiškų ir pan.),  būtiniausių priemonių (vaistų, higienos prekių, drabužių) pristatymu ar perdavimu iš artimųjų taip pat turės pasirūpinti savivaldybės.

Norintys geresnių sąlygų, nei gali pasiūlyti savivaldybė, galės jas gauti susimokėję, jei savivaldybė bus sudarius sutartį su viešbučiu ar kita apgyvendinimo įstaiga.

Jau esantys izoliacijoje, ją savo pasirinktoje vietoje galės toliau tęsti jei patalpos yra tam tinkamos ir žmonės yra pakankamai atskirti nuo kitų. Tam jie taip pat turės pasirašyti, kad sutinka izoliuotis ir laikytis reikalavimų, priešingu atveju jiems grės piniginė bauda. Savo pasirinktoje vietoje izoliavimą tęsti galės tik tie, kurie iki tol nebus pažeidę izoliavimo reikalavimų ir viešosios tvarkos.

Prieš žmonėms tęsiant izoliavimą pačių pasirinktoje vietoje, bus paimti jų tepinėliai tyrimams dėl koronaviruso infekcijos.

Informacija:https://www.kupiskis.lt/lt/informacija/naujienos-aktualijos/gyventojai-gales-izoliuotis-kbgu.html

 

 

 

Vyriausybė nusprendė: karantinas tęsiamas iki balandžio 13 dienos!

Lietuvos Respublikos Vyriausybė, atsižvelgdama į kintančią situaciją ir epidemiologų rekomendacijas, nusprendė pratęsti karantino laikotarpį iki balandžio 13 dienos. Viešose vietose rekomenduojama būti tik su burną ir nosį dengiančiomis apsauginėmis priemonėmis, patikslinta parkų ir atvirų erdvių lankymo bei apsipirkimo prekybos vietose tvarka. 

„Šiandien priimti sprendimai yra būtini. Negalime atsipalaiduoti, nes virusas jau kainuoja mūsų žmonių gyvybes. Visi be išimties privalome laikytis taisyklių, visi turime būti atsakingi ir rūpintis vieni kitais. Tai vienintelis mūsų kelias ir galimybė“ – sakė Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis.

Gyventojams viešose vietose rekomenduojama būti su apsauginėmis veido kaukėmis, respiratoriais, arba kitomis nosį ir burną dengiančiomis apsaugos priemonėmis, išskyrus vairuojant motorines transporto priemones. 

Parkuose ir kitose atvirose viešosiose vietose prašoma lankytis ir būti ne didesnėmis nei 2 asmenų grupėmis (išskyrus tos pačios šeimos narius), laikytis saugaus kontakto (didesnio nei 2 metrų atstumo ir trumpesnio nei 15 minučių kontakto), higienos reikalavimų. 

Prekybos ir paslaugų vietose galės lankytis tik vienas šeimos narys, o pačios prekybos vietos, atsižvelgdamos į valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytus reikalavimus, tiek darbuotojams, tiek klientams turės užtikrinti saugias sanitarines, higienos sąlygas bei aprūpinimą būtinomis apsaugos priemonėmis.

„Žmonės turi būti sąmoningi ir pasirūpinti ne tik savo, bet ir savo artimųjų saugumu. Griežtinami reikalavimai dėl karantino, siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą bei pasirūpinti žmonių saugumu. Vis daugiau žmonių grįžta iš užsienio, tad neišvengiamai reikia imtis papildomų priemonių“, – teigia vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

Posėdžio metu patikslinta tvarka ir dėl tarptautinių valstybės sienų kirtimo bei užsienio piliečių atvykimo karantino laikotarpiu.

Asmenų, grįžtančių į savo gyvenamosios vietos valstybę, tranzitas per Lietuvos Respublikos teritoriją be būtinojo sustojimo, suformavus asmenų ar transporto priemonių grupes ir užtikrinus šių grupių privalomą palydą (konvojų) nuo atvykimo į Lietuvos Respubliką iki išvykimo iš jos per tarptautinius sienos kirtimo punktus bus vykdomas ir po kovo 26 dienos.
Automobilių keliais valstybės sienos kirtimas bus vykdomas per Kalvarija–Budziskas, Saločiai–Grenstalė, Būtingė–Rucava, Smėlynė–Medumi, Medininkai–Kamenyj Log, Raigardas–Privalka, Kybartai–Černyševskoje, Panemunė–Sovetskas, Šalčininkai–Benekainys, Lazdijai–Aradninkai valstybės sienos perėjimo punktus.

Veiks Vilniaus geležinkelio stoties, Stasylos–Benekainys, Kena–Gudagojis, Šeštokai–Trakiškės geležinkelio  perėjimo punktai. O valstybės sienos kirtimas, vykdant komercinį ir (ar) tarptautinį krovinių vežimą, bus papildomai vykdomas per Stasylos–Benekainiai, Pagėgiai–Sovetskas, Joniškis–Meitenė, Turmantas–Kurcums, Kybartai–Nesterov geležinkelio tarptautinius valstybės sienos perėjimo punktus.

Dirbs Vilniaus, Kauno, Palangos ir Šiaulių tarptautinių oro uostų pasienio kontrolės punktai, taip pat jūrų uostų – Pilies, Malkų įlankos, Būtingės naftos terminalo ir Molo  pasienio kontrolės punktai.

Karantino laikotarpiu užsieniečių atvykimas į šalį bus draudžiamas, tačiau nustatyta papildoma išimtis – atvykti į Lietuvos Respubliką  bus galima Vyriausybės nutarimu pagal atitinkamos valdymo srities ministro teikimą.

LRV informacija

 

 

DĖMESIO! Dėl elgesio parkuose ir kitose viešose erdvėse!

KARANTINAS – NE ATOSTOGOS

Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas, Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pasirašė naujus ribojimus dėl piliečių elgesio parkuose ir kitose viešose vietose.

Dar kartą primename, kad nuo šiol parkuose ir kitose viešose erdvėse žmonės turėtų vaikščioti, būriuotis mažomis – ne didesnėmis nei 5 žmonių – grupelėmis. Kupiškio rajono savivaldybės administracija nerekomenduoja leisti vaikų žaisti žaidimų aikštelėse, naudotis lauko treniruokliais. Miesto teritorijoje esančiose vaikų žaidimų ir laiko treniruoklių aikštelėse yra apribotas patekimas: aptvertos STOP juosta, užrakinti įėjimai į vaikų žaidimų aikšteles, esančias prie prekybos tinklų „MAXIMA“ ir „NORFA“. Tokių ribojimų imtasi siekiant valdyti grėsmes dėl naujojo koronaviruso (COVID-19) plitimo.

Šiandien, 2020 m. kovo 24 d., pradėta vykdyti lauko viešųjų erdvių dezinfekcija.

Parkuose ir kitose atvirose viešose erdvėse besilankantieji privalo laikytis saugaus – 2 metrų – atstumo, vengti tiesioginio fizinio kontakto, laikytis tinkamos asmens higienos.

Raginame vyresnio amžiaus žmones dabar apskritai vengti bet kokio išėjimo iš namų, jei nėra būtinybės. Taip pat paprašyti artimųjų pagalbos, jei reikia maisto ar vaistų, socialiniai darbuotojai yra pasirengę Jums padėti, jei neturite artimųjų, ar Jumis galinčių pasirūpinti asmenų.

PRIMENAME!

Už karantino režimo taisyklių nepaisymą gresia atsakomybė:

Lietuvos Respublikos administracinio nusižengimo kodekso 45 straipsnis, (visuomenės sveikatos srities Europos Sąjungos reglamentų ar sprendimų, higienos norminių aktų ar kitų visuomenės sveikatos srities teisės aktų, Lietuvos Respublikos žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pažeidimas). Jo nesilaikymas asmenims užtraukia įspėjimą arba baudą nuo 60 iki 600 eurų, o juridinių asmenų vadovams nuo 140 iki 1 200 eurų.

Lietuvos Respublikos administracinio nusižengimo kodekso 506 straipsnis, (statutinio valstybės tarnautojo, karo policijos ar žvalgybos pareigūno teisėto nurodymo ar reikalavimo nevykdymas). Jo nesilaikymas užtraukia baudą nuo 90 iki 140 eurų.

Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 277 straipsnis (tas, kas pažeidė teisės aktų dėl sveikatos apsaugos reikalavimus ar užkrečiamųjų ligų profilaktikos kontrolės taisykles, jeigu dėl to išplito susirgimas ar kilo epidemija). Jo nesilaikymas užtraukia baudą arba areštą, arba laisvės atėmimą iki 3 metų.

BŪKIME SĄMONINGI!

Informacija:https://www.kupiskis.lt/lt/informacija/naujienos-aktualijos/del-elgesio-parkuose-aw98.html

 

 

Rekomenduojama viešose vietose dėvėti asmens apsaugos priemones!

Šalyje paskelbus karantiną ir daugėjant infekuotųjų naujuoju koronavirusu (COVID-19) atvejų, sveikatos apsaugos ministro, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo Aurelijaus Verygos nurodymu, gyventojams patariama pasirūpinti asmens apsaugos priemonėmis.

Rekomenduojama viešose vietose dėvėti medicinines kaukes, išskyrus vairuojant motorines transporto priemones. Nesant galimybės dėvėti medicininę kaukę, galima naudoti medžiaginę kaukę, dengiančią nosį ir burną. Taip pat rekomenduojama viešose vietose, kur liečiami daiktai, dėvėti vienkartines pirštines.

Taip pat šiuo nutarimu siekiama įpareigoti žmones vengti tiesioginio fizinio kontakto, laikytis saugaus atstumo (ne mažiau kaip 2 metrai ir ne ilgiau kaip 15 min.), griežtai laikytis asmens higienos reikalavimų (rankų higiena, kosėjimo, čiaudėjimo etiketas).

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos 2020-03-23 sprendimas Nr. V-495 Dėl asmens apsaugos priemonių naudojimo viešose vietose

Informacija:https://www.kupiskis.lt/lt/informacija/naujienos-aktualijos/rekomenduojama-viesose-vietose-ud89.html

 

 

 

Rekomendacijos vyresnio amžiaus žmonėms karantino laikotarpiu!

SENJORŲ DĖMESIUI KARANTINO METU!

Kupiškio rajono savivaldybės administracija prašo Jūsų, mielieji senjorai, atkreipti dėmesį į šias pateikiamas rekomendacijas ir kaip įmanoma griežčiau jų laikytis.

Esant koronaviruso (COVID-19) paplitimo grėsmei norime užtikrinti Jūsų ir kitų saugumą, todėl labai prašome:

1. Likite namuose ir jeigu galite nesilankykite maisto prekių parduotuvėse, turguose, bažnyčiose, gydymo įstaigoje ir pan.

 2. Kreipkitės pagalbos į kaimynus, giminaičius, draugus, kad padėtų Jums apsirūpinti būtiniausiomis maisto ir kitomis prekėmis, kurias galėtų saugiai palikti prie durų. Taip pat jie galėtų išnešti šiukšles, sumokėti mokesčius ir už Jus pasirūpinti kitais svarbiais reikalais.

3. Kreipkitės į gydytoją telefonu, su juo aptarsite Jūsų galimybę išsirašyti vaistų, jeigu baigėsi senieji, pasikonsultuoti dėl Jūsų ligos ir pan.

4. Stenkitės išvengti kontakto su vaikais, jie gali persirgti labai lengva koronaviruso forma, o Jums tai didžiulė rizika, todėl nerekomenduojama prižiūrėti anūkų ar kitų mažų vaikų.

5. Išėję pasivaikščioti į lauką, venkite kontakto, išlaikykite saugų atstumą, bent per 1 metrą nuo šalia esančio žmogaus.

6. Dažnai vėdinkite patalpas ir reguliariai plaukite rankas muilu, jeigu turite galimybę, dezinfekuokite namų patalpas, ypač dažnai liečiamus paviršius kaip, pavyzdžiui, rankenas.

 

Jeigu norite pasikalbėti ar jaučiatės vieniši, paskambinkite telefonu į „Sidabrinę liniją“, kur savanoriai su Jumis pasikalbės bei padės surasti bendramintį pokalbiams telefonu. Skambinkite nemokamu telefono numeriu 8 800 800 20. Linija veikia darbo dienomis 8:00 – 20:00 val.

Taip pat galite kreiptis į savo seniūnijos socialinius darbuotojus, kurie Jums padės išspręsti iškilusias problemas ir pakonsultuos:

socialinė darbuotoja Kupiškio seniūnijoje tel. 8 618 88357,

socialinė darbuotoja Alizavos seniūnijoje tel. 8 618 88294,

socialinė darbuotoja Noriūnų seniūnijoje tel. 8 618 88434,

socialinė darbuotoja Skapiškio seniūnijoje tel. 8 618 88547,

socialinė darbuotoja Subačiaus seniūnijoje tel. 8 618 88964,

socialinė darbuotoja Šimonių seniūnijoje tel. 8 618 88969.

 

Nuo 2020 m. kovo 18 d. Kupiškio socialinių paslaugų centras organizuoja namuose izoliuotiems asmenims reikiamą socialinę pagalbą ir aprūpinimą maistu bei kitomis būtiniausiomis priemonėmis.  

Dėl pagalbos poreikio reikia kreiptis į Kupiškio socialinių paslaugų centrą tel. 8 688 86041, 8 611 26068, el. paštu kristina.integraliospaslaugos@gmail.compcentras@gmail.com.

Informacija: https://www.kupiskis.lt/lt/informacija/naujienos-aktualijos/rekomendacijos-vyresnio-amziaus-zwzd.html

 

 

 

Greitosios medicinos pagalbos asociacijos vadovo kreipimasis į Lietuvos gyventojus!

GMP asociacijos vadovo Nerijaus Mikelionio kreipimasis į Lietuvos gyventojus!

Atsižvelgiant į tai, kad Valstybėje paskelbta ekstremali situacija, gyventojus informuojame, kad greitosios medicinos pagalbos stotys ir personalas teikia ir toliau teiks būtinąją medicinos pagalbą, nepaisant koronaviruso epidemijos keliamos grėsmės. Kiekvieną dieną sulaukiame tūkstančių skambučių su įvairiausios pagalbos prašymais.

Visais atvejais stengiamės padėti.

Noriu trumpai priminti, kas yra būtinoji pagalba ir į kokius simptomus reikia atkreipti dėmesį.

 

Būtinoji pagalba – tai tokia medicinos pagalba, kuri teikiama nedelsiant, arba neatidėliotinai, kai dėl ūmių klinikinių būklių, gresia pavojus paciento ir/ar aplinkinių gyvybei arba tokios pagalbos nesuteikimas laiku sukelia sunkių komplikacijų grėsmę pacientams. Trumpai priminsiu tokioms būklėms būdingus simptomus:

 • Užsitęsęs spaudimo jausmas arba skausmas krūtinėje, neretai plintantis į kairę ranką, nugarą ir/ar apatinį žandikaulį.
 • Staigus veido, rankos ir/ar kojos nutirpimas arba nusilpimas (ypač vienoje kūno pusėje)
 • Staiga atsiradęs labai stiprus bet kurios kūno dalies skausmas
 • Nekontroliuojamas kraujavimas
 • Ūmus dusulys arba apsunkintas kvėpavimas
 • Ketinimas žudytis
 • Sąmonės sutrikimas/staiga pasikeitęs elgesys
 • Užsitęsęs vėmimas arba viduriavimas
 • Atsitiktinis arba tyčinis apsinuodijimas vaistais ar kitomis medžiagomis
 • Staiga atsiradęs širdies ritmo sutrikimas
 • Staiga atsiradę regėjimo sutrikimai
 • Sunki trauma (traumai priskiriami cheminiai ar terminiai nudegimai ar nušalimai)

Jei yra šie simptomai, skambinkite mums telefonu 033 arba 112.

 

Jei šių simptomų nėra, siekiant užkirsti kelią tolesniam koronaviruso plitimui, norime informuoti, jog saugant mūsų ir jūsų sveikatą į kvietimus, akivaizdžiai neatitinkančius būtinosios medicinos pagalbos kriterijų, nevyksime.

Tuo pačiu užtikriname jus, jog  konsultuosime telefonu arba nukreipsim jus susisiekti su gydytoju pasikonsultuoti  nuotoliniu būdu.

Epidemijos laikotarpiu dispečerinės klausimynas praplėstas. Klausiame ar kontaktavote su KORONAVIRUSINE infekcija sergančiu, ar esate neseniai grįžęs iš užsienio, jei yra galimybės ir paciento būklė leidžia,  prašome pasimatuoti temperatūrą iki GMP atvykimo, o dar geriau jei pasimatuosit/pamatuosit temperatūrą prieš skambindami į greitosios medicinos pagalbos dispečerinę.

Kadangi jau susiduriame su atvejais, kada norima nuslėpti kelionių į užsienį ar karščiavimo faktus prašant GMP pagalbos,  prašome jūsų būti labai atsakingais ir suvokti, jog šiame etape be galo svarbu išsaugoti medikus. Akivaizdu, jog viena didžiausių grėsmių – sergantys medikai, be kurių niekaip negali veikti šalies sveikatos sistema.

Siekiame suteikti  saugią medicinos  paslaugą Jums, norime, kad būtų saugu skubios pagalbos skyriuose laukiantiems pacientams, siekiame apsaugoti greitosios medicinos pagalbos stotyse ir ligoninėse dirbančius medikus nuo kontakto su galimai COVID-19 sergančiu tam nepasirengus.

Jūsų informacija, kurią suteikiate GMP dispečeriui, mums gyvybiškai būtina siekiant tinkamai rūšiuoti skambučius bei tinkamai pasiruošti medikams.

Norime pasakyti, jog GMP dispečerinės neregistruoja žmonių į mobiliuosius tyrimų punktus, kuriame galima išsitirti esant įtarimui dėl koronaviruso, tad

SKAMBINKITE  1808:

jei 14 dienų laikotarpyje esate keliavęs užsienio šalyse;

ir/ar turėjote kontaktą su galimu ar patvirtintu koronaviruso atveju ;

ir/ar yra vienas, ar keli iš šių simptomų: temperatūra 37,3, kosulys, sloga, laužo kaulus, skauda gerklę;

karštojoje linijoje bus įvertinta galimo užsikrėtimo koronavirusu rizika, klinikiniai simptomai, nustatytas reikiamas pagalbos lygis, esant galimybei, būsite užregistruoti į mobilų tyrimo punktą. 

Primename, jog  Koronavirusinės infekcijos įtarimas daugumoje atvejų – nėra kritinė būklė, tad, GMP dispečerinei nustačius, jog jus būtina vežti į ligoninę del KORONAVIRUSINĖS infekcijos įtarimo, gali tekti palaukti GMP brigados tiek, kiek reikia laiko saugiai pasiruošti medikams, paruošti GMP automobilį bei užtikrinti, jog ligoninės pacientų srautai leis jums papulti į ligoninę per įmanomai trumpiausią laiką.

Informacijos šaltinis: http://sam.lrv.lt/lt/naujienos/vsi-kauno-m-gmps-kreipimasis-i-lietuvos-gyventojus

 

 

 

Dėl elgesio parkuose ir kitose viešose erdvėse

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministras-valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovas priėmė sprendimą „Dėl elgesio parkuose ir kitose viešose erdvėse“:

   1. Uždrausti parkuose ir kitose viešose erdvėse būriuotis didesnei nei 5 asmenų grupei.

   2. Įpareigoti parkuose ir kitose atvirose viešose erdvėse laikytis saugaus kontakto (didesnis nei 2 metrų atstumas ir trumpesnis nei 15 min. kontaktas), vengti tiesioginio fizinio kontakto, laikytis asmens higienos (rankų, higiena, kosėjimo, čiaudėjimo etiketas).

  3. Uždrausti vaikų žaidimų aikštelėse vienu metu žaisti daugiau nei vienos šeimos vaikams.

Informacija:https://www.kupiskis.lt/lt/informacija/naujienos-aktualijos/del-elgesio-parkuose-aw98.html

 

 

Namuose izoliuotiems asmenims bus teikiama socialinė pagalba ir aprūpinimas maistu

Nuo 2020 m. kovo 18 d. Kupiškio socialinių paslaugų centras organizuoja namuose izoliuotiems asmenims reikiamą socialinę pagalbą ir aprūpinimą maistu bei kitomis būtiniausiomis priemonėmis.

Dėl pagalbos poreikio reikia kreiptis į Kupiškio socialinių paslaugų centrą tel. 8 688 86041, el. paštu kristina.integraliospaslaugos@gmail.com.

Informacija: https://www.kupiskis.lt/lt/informacija/naujienos-aktualijos/namuose-izoliuotiems-asmenims-pcfp.html

 

Informacija dėl atsakingo asmens koordinuoti informacijos teikimą gyventojams paskyrimo Kupiškio rajono savivaldybėje

Informuojame gyventojus, kad vadovaujantis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 29 straipsnio 8 dalies 2 punktu, Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro–valstybės lygio ekstremalios situacijos valstybės operacijų vadovo 2020 m. kovo 17 d. sprendimu Nr. V-408 „Dėl gyventojų savivaldybėse informavimo organizavimo“ ir siekiant užtikrinti tinkamą prevencinių priemonių, susijusių su koronaviruso (COVID-19) plitimu, įgyvendinimą, Kupiškio rajono savivaldybėje atsakingu asmeniu koordinuoti informacijos teikimą gyventojams dėl COVID-19 ligos – izoliacijos (saviizoliacijos) patalpų, transportavimo, maisto ir kitų būtinųjų priemonių pristatymo organizavimo ir užtikrinimo bei kitų aktualių klausimų – yra paskirta Kupiškio rajono savivaldybės administracijos vyriausioji civilinės saugos specialistė Raimonda Simanavičiūtė, tel. +370 627 71337, el. paštas raimonda.simanaviciute@kupiskis.lt.

Informacija: https://www.kupiskis.lt/lt/informacija/naujienos-aktualijos/informacija-del-atsakingo-53p1.html

 

 

 

Nesilaikant karantino taisyklių ir saviizoliacijos reikalavimų gali grėsti baudos!

Primename, kad karantino laikotarpiu asmenims, grįžusiems iš bet kurių užsienio šalių, privalu 14 dienų likti namuose ir laikytis saviizoliacijos taisyklių.

Sulaukus pranešimų apie tai, kad asmenys pažeidžia izoliavimosi taisykles, t. y. vaikšto tarp žmonių gatvėmis ir taip kelia grėsmę visuomenei dėl koronaviruso išplitimo rizikos, ar įmonės, kurių veikla yra draudžiama karantino laikotarpiu, nepaiso šių draudimų, talkinant policijai pirmiausia sudrausminami, primenamos taisyklės ir nurodoma jų laikytis.

Grįžusiems iš užsienio asmenims privalu nepalikti namų ar kitos izoliavimosi vietos, nevaikščioti į parduotuves, nepriiminėti svečių ir laikytis kitų nustatytų apribojimų.

Pasireiškus į gripą būdingiems ligos simptomams – karščiavimui, kosuliui, gerklės skausmui ar apsunkintam kvėpavimui – po kelionės į užsienio šalis ar po kontakto su tikėtinu koronaviruso nešiotoju, pirmiausia būtina skambinti į Karštąją liniją trumpuoju telefono numeriu 1808, o ne šeimos gydytojui. Šeimos gydytojo siuntimas vykimui į mobilius punktus nereikalingas. Specialistai patars saviizoliacijos, Covid-19 prevencijos ir kitais klausimais. Ar pacientas turi būti tiriamas, nuspręs Karštosios linijos konsultantas, vadovaudamasis numatytu algoritmu.

Gyventojai raginami būti budriais, stebėti aplinką ir pranešti apie karantino ar saviizoliacijos rėžimo nesilaikančius asmenis, skambinant bendruoju pagalbos centro telefono numeriu 112.

Jeigu bus nesilaikoma karantino taisyklių, t. y. žmogus nesutiks likti namuose ar įmonė nesutiks nutraukti draudžiamos veiklos vykdymo, gresia administracinė atsakomybė (įspėjimas ar bauda) už pareigūnų nurodymų nevykdymą ir už karantino režimo taisyklių pažeidimą. Karantino draudimų ir apribojimų nesilaikymas, nesukėlęs pasekmių, užtraukia atsakomybę pagal Administracinių nusižengimų kodekso 45 ir 46 straipsnius.

Savivaldybių tarybų sprendimų ar savivaldybių administracijų direktorių įsakymų dėl kovos su žmonių užkrečiamųjų ligų protrūkiais ir epidemijomis nevykdymas ar vykdymas ne laiku, prasižengus pirmą sykį užtraukia baudą asmenims nuo 30 iki 90 eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 140 iki 300 eurų.

Visuomenės sveikatos srities Europos Sąjungos reglamentų ar sprendimų, higienos norminių aktų ar kitų visuomenės sveikatos srities teisės aktų, Lietuvos Respublikos žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pažeidimas, prasižengus pirmą kartą užtraukia įspėjimą arba baudą asmenims nuo 60 iki 140 eurų ir baudą juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims nuo 140 iki 600 eurų.

Prašome gyventojų išlikti sąmoningais ir maksimaliai laikytis visų nurodymų ir sprendimų!

Visą parą veikia Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) karštosios linijos (+370 618 79984 ir +370 616 94562)Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) specialistai teikia naujausią informaciją ir atsako el. pašto adresu koronavirusas@sam.lt

Informacija:https://www.kupiskis.lt/lt/informacija/naujienos-aktualijos/nesilaikant-karantino-taisykliu-jvzu.html

Mobilūs punktai: reikia skambinti 1808, o ne kreiptis į šeimos gydytoją

Šeimos gydytojo siuntimas vykti į mobilius punktus, kuriuose pacientams bus imami ėminiai tyrimams dėl naujojo koronaviruso (COVID-19), nereikalingas. Pacientai, 14 dienų laikotarpiu keliavę užsienyje ar turėję sąlytį su patvirtintu ar tikėtinu ligos atveju, jeigu jiems pakilo temperatūra, atsirado kosulys ar dusulys, turi skambinti į Karštąją koronaviruso liniją telefonu 1808, o ne šeimos gydytojui. Ar pacientas turi būti tiriamas, nuspręs Karštosios linijos konsultantas, vadovaudamasis numatytu algoritmu.

Tokie punktai bus įkurti dešimtyje savivaldybių – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Marijampolės, Tauragės, Telšių, Alytaus, Utenos. Į visoje šalyje veiksiančius punktus žmonės galės atvykti automobiliu, o atlikus tyrimą – važiuoti namo ir būtent namie, o ne ligoninėje laukti rezultatų.

 

Parengta pagal Sveikatos apsaugos ministerijos informaciją

Informacija: https://www.kupiskis.lt/lt/informacija/naujienos-aktualijos/mobilus-punktai-reikia-tgh2.html

 

 

 

Laikino karantinavimo vieta – Rudilių Jono Laužiko universaliajame daugiafunkciame centre

Informuojame gyventojus, kad laikinojo karantinavimo vieta Kupiškio rajono savivaldybėje – Kupiškio r. Rudilių Jono Laužiko universaliajame daugiafunkciame centre, esančiame Morkūniškio g. 19, Rudilių k., Kupiškio r., asmenims (ligoniams ir asmenims, įtariamiems, kad serga ir (arba) asmenims, turėjusiems sąlytį su ligoniu ar asmeniu, įtariamu, kad serga), kuriuose jie gali būti izoliuojami ir gydomi kitoje ne jų gyvenamojoje vietoje patalpose, jeigu jų gyvenamoji vieta neatitinka higienos sąlygų ir nėra galimybės izoliuotis nuo kitų kartu gyvenančių asmenų.

Apgyvendinimo laikino karantinavimo vietoje klausimais prašom kreiptis į Savivaldybės administracijos Ūkio skyriaus vedėją Erminijų Stankų  tel. +370  610 29667, arba  Rudilių Jono Laužiko universaliojo daugiafunkcio centro laikinąjį direktorių Saulių Kulnicką  tel. +370 610 60 642, arba rašyti el. paštu savivaldybe@kupiskis.lt

Informacija: https://www.kupiskis.lt/lt/informacija/naujienos-aktualijos/laikino-karantinavimo-vieta-d26v.html

 

 

ATNAUJINTA. Svarbiausia informacija turizmo verslui ir visiems, dirbantiems svetingumo sektoriuje

Nacionalinė turizmo skatinimo agentūra „Keliauk Lietuvoje" informuoja apie COVID-19 Lietuvos turizmo verslui ir bei visam svetingimo sektoriui.

Informacija rasite čia: http://tiny.cc/itfflz

 

 

Visoje Lietuvoje skelbiamas karantinas nuo kovo 16 d. iki kovo 30 d.

Karantino režimo trukmė – nuo kovo 16 d. 00 val. iki kovo 30 d. 24 val.

Koronaviruso karštoji linija – 1808.

Informacija dėl karantino Lietuvoje:

https://www.kupiskis.lt/lt/informacija/naujienos-aktualijos/visoje-lietuvos-respublikos-f8u6.html

Svarbiausią informaciją dėl koronaviruso rasite čia:

http://lrv.lt/lt/aktuali-informacija/informacija-del-naujojo-koronaviruso/svarbiausia-informacija