Kupiškio rajono turizmo ir verslo informacijos centras, VšĮ

Parodos

Nijolės Adamonienės kūrybos darbų paroda „Angelai“. Anotacija

Vidmanto Zakarkos kūrybos darbų fotografijų paroda. Anotacija

 

Pleneras „Vaižganto gyvenimo keliu“ (2019)

Kupiškio kraštas tampa karpytojų susibūrimo vieta. Vos ne kasmet kažkurioje rajono vietoje vyksta respublikinis ar net tarptautinis karpytojų pleneras. 2019 metais liepos 15-20 dienomis karpytojos iš visos Lietuvos buvo sugužėjusios į Adomynės dvarą, į respublikinį karpytojų plenerą. Adomynė buvo pasirinkta ne atsitiktinai. Juk ji tais metais buvo mažoji Lietuvos kultūros sostinė Panevėžio regione. 2019 metai Lietuvos vyriausybės buvo paskelbti Vaižganto metais. Rašytojas gimė ir gyveno netoli Adomynės. Todėl ir pleneras buvo pavadintas „Vaižganto gyvenimo keliu“.

Karpytojos turėjo pažintinę išvyką į Vaižganto gimtąsias vietas, į Svėdasų krašto muziejų. Juozas Tumas-Vaižgantas yra vienas iš didžiųjų lietuvių rašytojų. Vaižganto kūrybinis palikimas yra gausiausias tarp to meto rašytojų. Kaip sakė kai kurios karpytojos, besiruošdamos plenerui, jos atrado Vaižgantą iš naujo. Net patikėti negalėjo, kokia iškili ir tauri asmenybė buvo šis žmogus, kiek daug jis davė Lietuvai. Prieš plenerą jos skaitė, tyrinėjo Vaižganto kūrinius, domėjosi jo gyvenimu. Susirinkusios diskutavo, ginčijosi, tarėsi, aptarinėjo... ir savo jausmus, savo mintis sudėjo į karpinius.

Plenere dalyvavo 18 karpytojų:

Albina Mackevičienė (Kėdainiai),

Vilija Jurkuvienė (Tauragė),

Alma Stugienė (Kuršėnai),

Vaida Svigarienė (Utena),

Rasa Slesoriūnienė (Utena),

Gita Kolosovienė (Obeliai),

Rūta Kolosovaitė (Obeliai),

Odeta Tumėnaitė-Bražėnienė (Utena),

Adelija Bražėnaitė (Utena),

Eglė Dvarionaitė-Vindašienė (Kaunas),

Rita Molienė (Subačius),

Aušra Būgienė (Utena),

Lina Paukštienė (Utena),

Genutė Bučiūnienė (Marijampolė),

Laima Skipitienė (Vilnius),

Rasa Rainienė (Jonava),

Simona Bijanskienė (Akmenė),

Virginija Jurevičienė (Kupiškis).

Sukurta virš 20 asimetrinių karpinių. Juos karpytojos padovanojo Adomynės dvarui.

Smagu, kad karpymo meno atėjo pasimokyti mažosios adomynietės. Jas šio meno subtilybių mokė Lietuvoje garsios karpytojos Laima Skipitienė, Alma Stugienė, Albina Mackevičienė, Rasa Slesoriūnienė, Simona Bijanskienė. O kiek portretų nupiešė uteniškė Rasa Slesoriūnienė gali suskaičiuoti tik ji viena. Eglė Dvarionaitė-Vindašienė atvežė linkėjimus iš J. Tumo-Vaižganto memorialinio buto-muziejaus, esančio Kaune.  Nuostabiame dvare žirklučių meistrės susipažino su Adomynės istorija. Jos aplankė Uoginių amatų centrą ir pagerbė karpytoją panevėžietę Bronislavą Jankaitienę, lankėsi V. Šleivytės muziejuje Viktariškiuose,  Kupiškio etnografijos muziejuje.

Plenero iniciatorė ir vadovė LTS Panevėžio bendrijos Kupiškio skyriaus, Liaudies meno studijos „Židinys“ pirmininkė Virginija Jurevičienė.

Projekto partneriai: Kupiškio rajono savivaldybė,  Kupiškio rajono Adomynės kaimo bendruomenė,  Kupiškio etnografijos muziejus, VšĮ Kupiškio rajono turizmo ir verslo informacijos centras.

„Kupiškėnai Lietuvos istorijoje“ (2017)

Kupiškio rajono viešosios bibliotekos projekto „Kupiškėnai – Lietuvos istorijoje“ rezultatas: dvidešimt labiausiai Kupiškiui nusipelniusių ir Kupiškį garsinusių žmonių išrinkti internetiniu balsavimu iš 100 kupiškėnų sąrašo. Rinkimai buvo vykdomi 2017 metais, sutinkant Lietuvos valstybės 100 metų jubiliejų. Paroda supažindina su Šimtmečio kupiškėnų rinkimų rezultatais. Čia rasime Virgilijų Alekną, Vidmantą Jankauską, Povilą Zuloną, Veroniką Šleivytę, Klemensą Gutauską, Juozą Baltušį, Renatą Šerelytę ir kt.

„Kupiškio rajono mokinių dailės plenero darbų paroda“ (2015)

Adomynės dvaro verandoje eksponuojami Kupiškio rajono mokinių 2015 metų dailės plenero darbai. Iš įvairių rajono ugdymo įstaigų mokinių darbų žvelgia rimti ir puošnūs dvaro ponai ir ponios, kurie džiugina lankytojus ir svečius.