Kupiškio rajono turizmo ir verslo informacijos centras, VšĮ

Lauryno Stuokos-Gucevičiaus aikštė ir jos muzikinis fontanas

Aikštės

 

Aikštė nuo seno buvo turgų ir prekybos vieta. Ji pavadinta garsaus architekto Lauryno Gucevičiaus, gimusio Kupiškio rajone, Migonių kaime, ir suprojektavusio Vilniaus katedrą, vardu. 2019 metais rekonstruojant aikštę senąjį fontaną pakeitė naujas muzikinis fontanas – šiuolaikinis architektūrinis, inžinerinis ir meno kūrinys, apjungiantis vandens, šviesos ir muzikos efektus. Fontano šou – tarsi spektaklis, kurio metu, vandens srovė pakyla net iki 8 metrų, o aukščiai ir apšvietimo spalvos keičiasi pagal atliekamą muzikinį kūrinį. Dėl savo grožio ir nepaprastos vandens plastikos fontanas susilaukia didelio turistų ir vietinių gyventojų dėmesio. Žiemą, prieš didžiąsias šventes, aikštė tampa traukos centru, kurį puošia gražiausia Kupiškio Kalėdų eglė, veikia Kalėdų senelio rezidencija bei galima pasivaišinti vietinių kepėjų gaminiais.

Šltuoju metų laiku kasdien pramogautojai džiuginami nemokamais muzikiniais fontano pasirodymais: 12:30 val., 15:00 val., 18:30 val. ir 21:30 val. Fontano vandens srovės veikia nuo 7 iki 24 valandos.

 

Muzikinių kūrinių sąrašas:

1. Carl Espen - Silent Storm

2. Christina Aguilera - Candyman

3. Ieva Zasimauskaitė - Kol myliu

4. Gloria Gaynor - I will survive

5. Leon Somov & Kaia - Sustoja laikas

6. AC/DC - Thunderstruck

7. Saulius Prūsaitis - Norim šokti

8. Ray Charles - Hit the road Jack

9. Marijonas Mikutavičius - Pasveikinkit vieni kitus

10. The Roop - On Fire

11. Dmitrij Šostakovič - Valsas Nr. 2

12. Queen - Bohemian Rhapsody

 

Patinkančią melodiją, pagal kurią fontanas šoks, galima pasirinkti iš aukščiau pateikto 11 kūrinių grojaraščio trumpąja SMS žinute. Tereikia žinutės laukelyje įrašyti jos kodą, pvz. KF00 (didžiosios raidės KF ir dviženklis skaičius) ir išsiųsti numeriu 1670 (žinutės kaina 3 Eur). Ją išsiuntę gausite patvirtinimo žinutę.

Atsiliepimai

Komentuoti