Dviračių maršrutas „Aplink Kupiškio marias“

Maršruto ilgis – 42 km

 

1. Kupiškio (Aukštupėnų) piliakalnis.

Piliakalnis stūkso prie pat Kupiškio miesto (Aukštupėnų k.), netoli Kupiškio marių. Istorikai mano, kad piliakalnyje buvo medinė bendruomenės pilis – slėptuvė, pati ankstyviausia būsimo miestelio užuomazga. Manoma, kad Kupiškio piliakalnio įtvirtinimai ar pilis buvo sugriauta jau per pirmuosius ordino kariuomenės žygius apie 1240 metus.

Aukštupėnų pirmoji poilsiavietė – Pajuodupės kaimas (2,3 km)

 

2. Uošvės Liežuvio dendrologinis parkas.

 Pajuodupės kaimo ribose Lėvens upę ir Pajuodupės upelį skyrė pusiasalis (Uošvės Liežuvis), tačiau iškasus dirbtinį kanalą, pusiasalis virto sala, kurios plotas – 8,97 ha. Dendrologinis parkas saloje pradėtas kurti dar 1988 m. Čia pasodinta daugiau negu 30 skirtingų medžių rūšių, yra H. Orakausko skulptūrinė grupė.

Pajuodupės kaimas – Bagdonių kaimas (6,7 km)

 

3. Rusų sentikių cerkvė Bagdonių kaime.

Bagdonys – kaimas Kupiškio rajone, kairiajame Lėvens krante. Kaime yra rusų sentikių cerkvė, kuri pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose paminėta XX a. pradžioje. 1915 m. ji sudegė, o bendruomenės pastangomis 1938 m. pastatyta dabartinė akmeninė cerkvė, šalia jos įrengtos kapinaitės.

Bagdonių kaimas – Laukminiškių kaimas (7,34 km)

 

4. Laukminiškių kaimo muziejus.

Prie Kupiškio marių, rašytojo, pirmojo Lietuvos radijo diktoriaus Petro Babicko ir aktorės Unės Babickaitės (Une Baye) tėvų namuose veikia muziejus, kuriame lankytojai gali susipažinti su XIX a. pabaigos-XX a. pradžios aukštaitiškos trobos interjeru, Babickų šeimos istorija ir gyvenimo veikla.

Laukminiškių kaimas – Vainiūniškio tiltas – Elniškių kaimas (7,04 km)

Elniškių kaimas – Palėvenėlės kaimas (10,09 km)

 

5. Palėvenėlės Švč. Mergelės Marijos bažnyčia.

Ši bažnyčia yra Kupiškio rajone, Lėvens dešiniajame krante. Palėvenėlėje 1769 m. buvo pastatyta medinė koplyčia, kuriai sudegus, dvaro savininkas Kazimieras Moigis 1803 m. pastatė naują mūrinę bažnyčią. Ši bažnyčia klasicistinio stiliaus su baroko elementais. Palėvenėlėje kadaise kunigavo Dominykas Šafronas, Simonas Šultė.

 

6. Palėvenėlės kaimas – Drūlėnų kaimas (4,49 km) 

Drūlėnai – Aukštupėnų pirmoji poilsiavietė (2,61 km) 

Atsiliepimų dar nėra. Būkite pirmas!